FAQ » Szukaj » Użytkownicy » Grupy » Rejestracja » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości » Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Uzyskanie odszkodowania z ubezpieczenia komunikacyjnego
Autor Wiadomość
EMarkiewicz 
El?bieta Markiewicz

Wysłany: 2010-04-19, 13:48   Uzyskanie odszkodowania z ubezpieczenia komunikacyjnego

Częstym problemem kierowców jest uzyskanie odszkodowania za szkodę komunikacyjną. Towarzystwa Ubezpieczeniowe nie zawsze są w porządku z ubezpieczającymi przy wypłacie odszkodowania. Czasami kwoty odszkodowań są zaniżone, czasami opóźniane w czasie a czasami nawet spotykamy się z odmową wypłacenia. W takiej sytuacji należy przede wszystkim dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia i zażądać dokładnego uzasadnienia decyzji od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Jeżeli nie wiemy jak odwołać się od decyzji Towarzystwa, wtedy można zwrócić się o pomoc do Rzecznika Ubezpieczonych, który działa w celu rozpatrywania skarg i interwencji dotyczących ubezpieczeń. Na stronie internetowej Rzecznika Ubezpieczonych znaleźć można numer infolinii pod którym uzyska się bezpłatną poradę prawną. Jeżeli nasze racje zostaną uznane za zasadne, wówczas należy osobiście złożyć do biura rzecznika skargę w formie pisemnej lub wysyłając za pomocą poczty tradycyjnej listem poleconym.

O pomoc można się także zwrócić do Komisji Nadzoru Finansowego, która sprawuje m.in. kontrolę nad prawidłowym funkcjonowaniem rynku ubezpieczeniowego.

Można także skorzystać z pomocy federacji konsumenckich, a ściślej z Miejskiego Rzecznika Konsumentów (właściwego dla miasta lub powiatu), Federacji Konsumentów lub Stowarzyszenia Konsumentów. Instytucje te mają za zadanie udzielać bezpłatnych informacji i porad z zakresu praw i interesów konsumentów.

bloffeld
Gość
  Wysłany: 2010-08-27, 11:52   nieuczciwi

niektórzy unikają wypłat od lat i zupełnie nie przejmują się sądami, UOKiK itp (np http://www.alertfinansowy...nia-w-hdi.html) na forach huczy ale zawsze znajdzie się ktoś kto kupi bez dopytywania i szukania opinii więc interes sie kręci

agatas 

Wysłany: 2012-07-10, 12:42   

Niedawno pojawiła się jeszcze jedna opcja: skorzystanie z usług agentów lub kancelarii odszkodowawczych. Jest tego trochę na rynku, trzeba uważać żeby się nie nadziać. Ale jest wiele takich, o których czyta się pozytywne opinie, gdzie pracują kompetentni prawnicy czy radcowie prawni jak np. Votum czy krakowskie Mobile-Cash. Oni zajmują się kontaktami z ubezpieczycielem i sprawami związanymi z likwidacja szkód i uzyskiwaniem odszkodowania

pavel

Wysłany: 2012-09-19, 12:21   

Niedawno zakończyłem współpracę właśnie z firmą Mobile Cash Kraków, ich prawnik walczył dla mnie o wyższe odszkodowanie komunikacyjne i dbał o cały aspekt prawny w trakcie trwania postępowania z ubezpieczycielem. Załatwił sprawę szybko i sprawnie, już kiedyś tak wojowałem z jedną firmą ubezpieczeniową i sprawa ciągnęła się w nieskończoność, a ja tylko cenny czas straciłem dlatego tym razem wolałem oddać sprawę specjalistom od odszkodowań. Pozdrawiam

czarus

Wysłany: 2014-03-11, 13:32   

Mi w uzyskaniu takiego odszkodowania od ubezpieczyciela w Belgii pomogła firma http://interclaims.com.pl/ . Godna zaufania i solidna firma. Polecam.

czarus

Wysłany: 2016-02-01, 12:07   

W kwestii likwidacji szkody możecie skontaktować się z likwidacja szkod honda. Jest to profesjonalny warsztat samochodowy, w którym znajdziecie wysokiej jakości usługi serwisowe samochodów.

Odpowiedz do tematu